Виведений Північно-західним інститутом сільського господарства  Росії  методом схрещування сортів Веселовська х Кандидат.
Бульби коротко овальні, білі, шкірка гладенька з поверхнвими вічками блідо-рожевого кольору,  мають привабливий товарний вигляд та добре зберігаються. М’якуш  білий, не темніє при розрізуванні,  бульби не розварюються та мають задовільний смак. Вміст крохмалю 12,1%.
Рослина добре облистнена, листки великі, світло-зелені, матові, середньорозсічені. Суцвіття компактне, цвіте рясно, недовго. Квітки білі. Утворює ягоди.
Стійкий до раку картоплі, порівняно стійкий до альтернаріозу та парші звичайної, відмічається середньою стійкістю до зморшкуватої та смугастої мозаїк.
На сьогодні  близько 25% всієї вирощуваної картоплі в Росії займає саме цей сорт. А в південних районах  Україні сорт є найбільш широко вирощуваним завдяки його високій стійкості до виродження. Такий інтерес  в першу чергу зумовлений швидким  пристосуванням  даного сорту до різних кліматичних умов, тобто він екологічно пластичний. Потенційна врожайність Невського становить 600 ц/га., маса товарних бульб до 150 г.
Сорт Невський в 1984 році був зареєстрований як середньоранній.